نمایشگاه بین المللی تخصصی تیراندازی، دارت، تیر و کمان، پینت بال و لیزرتگ
توضیحات

اهداف

rn

1-ارتقاء سطح دانش عمومی در زمینه های شناسایی این رشته های ورزشی

rn

2-معرفی فرصت های نوین اشتغال زایی و کار آفرینی در بخش تولید تجهیزات مورد نیاز مرتبط

rn

3-گسترش تعامل با سایر کشورها در زمینه این ورزش ها

rn

4-معرفی توانمندی ها و پیشرفت و پتانسیل های موجود و کمک به توسعه این رشته ها در کشور

rn

5-فراهم کردن راه‌های توسعه و گسترش این رشته ها

rn

6-ایجاد و یا ارتقاء رویکرد صادرات محصولات و تجهیزات مربوطه  به سایر کشورها

rn

7-همگامی ایران با سایر کشورها در جهت پیشرفت در این رشته های ورزشی

rn

8-حضور تولید کنندگان بین المللی از سراسر جهان در نمایشگاه جهت کمک به توسعه صادرات و تولیدات داخلی

rn

9-ارتقای جایگاه  و موقعیت نمایشگاه در منطقه و جهان

rn

10-یکی از اهداف میتواند پیشرفت و ارتقای دارت ایران در سطح جهانی باشد

rn

11-امیدوارم بتوانیم با روند خوبی که داریم به مرحله‌ای برسیم که تمامی وسایل را بتوانیم در ایران تولید و با قیمت مناسبی در اختیار ورزشکاران قرار دهیم

rn

تاریخچه

rn

تیراندازی

rn

تیراندازی با تفنگ، تپانچه و تفنگ ساچمه ای در تعدادی از کشورها، از قرون وسطی تمرین می شده است.

rn

مفهوم مدرن ورزش تیراندازی، در قرن نوزدهم میلادی با توسعۀ تجهیزات تیراندازی شروع شد و تعدادی از فدراسیونهای ملی فعلی شکل گرفت.  در اولین دوره بازی های المپیک عصر جدید، در سال 1896 در شهر آتن، 9 ورزش مختلف توسط کمیته بین المللی المپیک در برنامه قرار گرفتند که ورزش تیراندازی بیشترین تعداد شرکت کننده را در این دوره از بازیهای المپیک داشت. اولین مسابقات قهرمانی جهان در ورزش  تیراندازی، در سال 1897 در فرانسه برگزار شد و در هفتم جولای 1907 در شهر زوریخ کشور

rn

سوئیس، هشت فدراسیون ملی تیراندازی، 'اتحادیه بین المللی فدراسیونها و انجمنهای ملی تیراندازی' را بنیان نهادند.

rn

در ایران از زمان ورود تفنگ به ارتش از زمان سلسله صفویه از زمان شاه‌عباس کبیر و جایگزینی آن به‌جای تیرکمان رقابت‌های تیراندازی در ارتش بین نظامیان برای رشد توان نظامی روز بروز رشد کرد.

rn

قبل از تشکیل فدراسیون ورزشی تیراندازی در ایران بیش از ۱۰۰ سال قبل هم در ارتش و هم در سازمان‌های مختلف مسابقات تیراندازی بین نظامیان و غیرنظامیان برقرار بوده است و تا سالیان زیادی ورزش تیراندازی تحت عنوان اتحادیه تیراندازی ورزشی فعال بوده تا در سال ۱۳۳۷ فدراسیون تیراندازی ایران زیر نظر سازمان تربیت‌بدنی و ورزش (وقت) تأسیس یافت.

rn

دارت

rn

ورزش دارت را باید یکی از شاخه ای ورزشی و حتی نظامی دانست و به نوعی آن را هنر، که در کل می توان آن را هنر پرتاب دارت دانست. این ورزش صدها سال قدمت دارد.

rn

در ابتدا در بین سربازان جهت پر بار کردن اوقات فراغت آنها معمول بوده است .در بین سربازان انگلیس  قبل از جنگ معروف صد ساله ( 1453-1339 م. ) تیراندازی با كمان یكی از تفریحات آنها بشمار می رفت .

rn

در جنگ باراك (1485-1455م.) تفریح سربازان تیراندازی با كمان بودكه به هدف هایی برروی درب بشکه های آب و تنه درخت نشانه می رفتند . سرانجام زمان صلح و دوستی Marting Date بین سال های 1481 تا 1603 م. فرا رسید و در انگلیس آرامش بتدریج حاكم شد .در این زمان بود كه تیر ها را كوتاه كردند و بدون استفاده از كمان و فقط با دست نشانه را هدف گرفته و تیر ها را پرتاب می كردند .ابتدا تنها مشك های آب اما سپس  تکه ای پوست را به تنه درخت چسبانده و مورد هدف قرار می دادند .در نهایت برش های از تنه های درخت را به عنوان صفحه دارت استفاده می کردند . در برش تنه درخت حلقه های طبیعی وجود دارد که بعد از خشک شدن بافت درخت این حلقه ها کاملا ظاهر می شود .

rn

از اوایل قرن بیستم میلادی انگلیسی ها به ورزش دارت بسیار علاقمند شدند و برای انجام این ورزش باشگاه ها و تیم های دارت را تاسیس كردند .

rn

انجمن بین المللی دارت ( National Dart Association ) در سال 1924  تاسیس شد .

rn

از سال 1927 تا 1938 مسابقات سراسری لندن هر سال برگزارشد اما شروع جنگ جهانی دوم موجب شد این مسابقات تا سال 1947 تعطیل گردد .

rn

در سال 1965 ورزش دارت جهانی شد .

rn

در سال 1976 فدراسیون جهانی دارت ( World Dart Federation ) با 15 عضو تاسیس گردید .

rn

درحال حاضربیش از 70 کشور از پنج قاره افریقا ، آسیا ، جنوب اقیانوسیه ، اروپا و امریكای شمالی و جنوبی عضو فدراسیون جهانی دارت هستند .

rn

از 30 شهریور 1383 ورزش دارت در ایران با هدف ترویج و گسترش آن در میان تمام اقشار جامعه زیر نظر فدراسیون تیراندازی با کمان پایه گذاری گردید و در حال حاضر زیر نظر فدراسیون انجمن های ورزشی می باشد.

rn

انجمن دارت جمهوری اسلامی ایران از سال 1385 عضو فدراسیون جهانی دارت می باشد.

rn

 تیر و کمان

rn

قبل از اختراع تفنگ ، تیروکمان موثرترین سلاح برای شکار و رزم از راه دور بوده است . اهمیت تیروکمان در تمدن بشری تا بدان پایه است که دانشمندان امروزی، پیشرفت اولیه بشر را مدیون پیدایش آتش، چرخ و تیروکمان می‏دانند.

rn

نخستین باشگاه تیر اندازی در قرن سیزدهم و چهاردهم میلادی توسط آلمانی ها راه اندازی شد که عضویت در آن فقط به مردان محدود می شد. اولین مسابقات تیر اندازی قهرمانی جهان در سال 1897 میلادی توسط باشگاه تیر اندازی لیون فرانسه به مناسبت جشن بیست و پنجمین سال تاسیس باشگاه در مسافت 300متر برگزار گردید. مسابقات قهرمانی زنان در رشته تیر اندازی نیز در سال 1958 میلادی برگزار شد.

rn

فدراسیون جهانی تیراندازی با کمان (World Archery Federation) نهاد اصلی اداره کننده و برگزاری مسابقات ورزش تیراندازی با کمان در جهان است.

rn

این سازمان در سال ۱۹۳۱ تأسیس شده و مقر آن در لوزان، سوئیس است. فدراسیون جهانی تیراندازی مسابقات تیراندازی با کمان در بازی‌های المپیک تابستانی، مسابقات قهرمانی تیراندازی با کمان جهان و جام جهانی تیراندازی با کمان را برگزار میکند.

rn

در ایران فدراسیون تیر اندازی در سال 1958 میلادی (1337شمسی) از آن زمان تا کنون سالهای بسیاری میگذرد و این فدراسیون در طول عمر پنجاه ساله خود 14 رئیس فدراسیون را به خود دیده است . ورزشی مفرح و جذاب که سهم زیادی در توزیع مدالهای آسیایی و جهانی دارد.

rn

پینت بال

rn

بازی رنگ‌اندازی(Paintball)  یک نوع ورزش گروهی است که به‌ طور کلی دو گروه از بازیکنان سعی در حذف یک دیگر با گلوله‌های رنگی می‌کنند.

rn

در حدود پانزده سال است که پینت بال به طور رسمی بازی می شود و چند سال است که به کمیته بین المللی المپیک معرفی شده است تا در بازی های المپیک به عنوان ورزشی جدید وارد گردد. از پینت بال به عنوان شطرنج زنده در جهان نام برده می شود.

rn

پینت بال در ایران طرفداران بسیاری دارد و در سطح حرفه‌ای هم در ایران بسیار پیشرفت داشته به‌طوری‌که لیگ حرفه‌ای این ورزش در ایران از سال ۱۳۸۸ تأسیس شده و تیم داتیس از ایران به عنوان تیم ملی در ۴ دوره متوالی قهرمان آسیا شده و در مسابقات بین قاره‌ای که در فرانسه برگزار شد نیز توانستند به مقام پنجم دست پیدا کنند.

rn

لیزرتگ

rn

لیزرتگ(Laser tag)  را می‌توان بعنوان ورزشی تیمی یا انفرادی یا فعالیتی تفریحی تعریف نمود که در آن هر بازیکن تلاش می‌کند برای کسب امتیاز با اسلحه لیزری به اهدافی مختلف شلیک کند و بطور معمول تجهیزات مورد استفاده توسط بازیکنان از تکنولوژی مادون قرمز بهره می‌برد. جلیقه‌ای که توسط هر بازیکن پوشیده می‌شود مجهز به سنسورهای حساس به مادون قرمز بوده و گاهی نیز سنسورهایی در محل‌های مختلف زمین بازی جهت فعال یا خنثی نمودن اهدافی از قبیل بمب یا مین تعبیه می‌شود.

rn

در اواخر دهه هفتاد میلادی و اوایل دهه هشتاد ارتش ایالات متحده سیستمی که از پرتوهای مادون قرمز استفاده می‌کرد را جهت «آموزش مبارزه» راه‌اندازی نمود که امروزه سیستم‌های مشابه توسط شرکت‌های مختلفی تولید شده و در بسیاری از ارتش‌ها و نیروهای مسلح سراسر دنیا استفاده می‌شود.  اولین نسخه تجاری از این تکنولوژی توسط شرکت الکترونیکی پیشتازان فضا در قالب ست‌های اسلحه به بازار عرضه شد و در سال ۱۹۸۲ میلادی، جورج کارتر فرایند طراحی سیستم‌هایی مبتنی بر یک محیط بازی را آغاز نمود که احتمالاً این ایده هنگام تماشای سینمایی جنگ ستارگان شکل گرفته است! وی سرانجام اولین مرکز فوتون را در تاریخ ۲۴ مارس ۱۹۸۴ در دالاس، تگزاس افتتاح نمود که سالها بعد (۱۷ نوامبر ۲۰۰۵) توسط انجمن بین‌المللی لیزرتگ مورد تقدیر قرار گرفت. روی این جایزه حک شده است: «تقدیم شده به جورج کارتر در به رسمیت شناختن مخترع و بنیانگذار صنعت لیزرتگ.» امروزه تعداد بسیار زیادی از زمین‌های بازی و شرکت‌های متنوع تولیدکننده تجهیزات در دنیا وجود دارند که محصولات خود را جهت استفاده خانگی یا در سطح حرفه‌ای ارائه می‌دهند.

برچسب ها و حوزه های کاربردی رویداد
محل شرکت
DJ. Jack Amiel

Western Music Solo Artist

Maecenas tempus, tellus eget condimentum rhoncus, sem quam semper libero, sit amet adipiscing sem neque sed ipsum. Nam quam nunc, blandit vel, luctus pulvinar, hendrerit id, lorem. Aenean vulputate eleifend tellus.

 1. Age limit: 18+.
 2. Donec quam felis, ultricies nec, pellentesque eu, pretium quis, sem. Nulla consequat massa.
 3. Donec pede justo, fringilla vel, aliquet nec, vulputate eget, arcu.
 4. In enim justo, rhoncus ut, imperdiet a, venenatis vitae, justo. Nullam dictum felis eu pede mollis pretium. Integer tincidunt. Cras dapibus. Vivamus elementum semper nisi. Aenean vulputate eleifend tellus.
 5. Aenean leo ligula, porttitor eu, consequat vitae, eleifend ac, enim.
 6. Aliquam lorem ante, dapibus in, viverra quis, feugiat a, tellus. Phasellus viverra nulla ut metus varius laoreet.
 7. Quisque rutrum. Aenean imperdiet. Etiam ultricies nisi. Curabitur ullamcorper ultricies nisi. Etiam rhoncus. Maecenas tempus, tellus eget condimentum rhoncus, sem quam semper libero, sit amet
 8. adipiscing sem neque sed ipsum.
 9. Nam quam nunc, blandit vel, luctus pulvinar, hendrerit id, lorem. Maecenas nec odio et ante tincidunt tempus.
 10. Donec vitae sapien ut libero venenatis faucibus. Nullam quis ante. Etiam sit amet orci eget eros faucibus tincidunt. Duis leo.
 11. Sed fringilla mauris sit amet nibh. Donec sodales sagittis magna. Sed consequat, leo eget bibendum sodales, augue velit cursus nunc, quis gravida magna mi.
 12. Fusce vulputate eleifend sapien.
 13. Vestibulum purus quam, scelerisque ut, mollis sed, nonummy id, metus. Nullam accumsan lorem in dui.
 14. Cras ultricies mi eu turpis hendrerit fringilla.
 15. Vestibulum ante ipsum primis in faucibus orci luctus et ultrices posuere cubilia Curae; In ac dui quis mi consectetuer lacinia.
 16. Nam pretium turpis et arcu. Duis arcu tortor, suscipit eget, imperdiet nec, imperdiet iaculis, ipsum. Sed
 17. Vestibulum ante ipsum primis in faucibus orci luctus et ultrices posuere cubilia Curae; In ac dui quis mi consectetuer lacinia.
 18. Nam pretium turpis et arcu. Duis arcu tortor, suscipit eget, imperdiet nec, imperdiet iaculis, ipsum. Sed aliquam ultrices mauris.
 19. Integer ante arcu, accumsan a, consectetuer eget, posuere ut, mauris. Praesent adipiscing. Phasellus ullamcorper ipsum rutrum nunc.
تاریخ برگزاری

روز

ساعت

دقیقه

مجری